Новости

За все время

Друзі, знову про працівників, з якими офіційно оформлені відносини.

Друзі, знову про працівників, з якими офіційно оформлені відносини.  

Я хочу коротко сформувати основні тези з цього приводу, на час воєнного стану в Україні.


✅  Не звільняємо людей самостійно! 

Тільки на підставі їх заяви. 

Звільнити можна тільки за власним бажанням. Навіть, коли вони за кордоном, на сьогодні  таких підстав ще в кодексі КЗпП не має.

 Якщо ж  людина виїхала за кордон і сама звільняється, бо працювати не буде - пише вам  заяву і надсилає Вам її на ел.пошту, телеграмм і тп. 

Аби самостійно  не звільняти працівника, і, як варіант, ми можемо ставити в табелі обліку робочого часу «І» (інші причини неявки) або «НЗ» (неявка з нез'ясованих причин) і це буде підставою, щоб  не нараховувати їм зарплату та податки. Як все стабілізується, тоді вирішимо що робити далі.


✅ Якщо у вас є можливість продовжувати підприємницьку діяльність і ваші працівники працюють - виплачуйте зарплату працівникам!!!, тоді: 

Варіант 1: оплата як звичайно,  як робочі дні оплачуєте. Або як казала вище,  переведення на дистанційну роботу і звичайна оплата праці. 

Варіант 2: якщо у вас є можливість продовжувати підприємницьку діяльність і ваші працівники можуть  працювати дистанційно - ми зробимо  наказ на дистанційну (надомну) роботу (ст. 60 прим.1, прим.2 КЗпП - в період карантину можна тільки за наказом, без письмового договору) і звичайна оплата праці. 


✅ Якщо є кошти, але  ваш бізнес не працює,  то 

Варіант 1: запроваджуємо простій з оплатою 2/3. Просто «зупини роботу» з працівниками і без оплати праці - такого зараз не передбачено КЗпП (це простій не з вини працівника).

 Варіант 2:  або надати  працівникам поточну відпустку.


✅ Не працюєте і не має коштів на виплату зарплати - відпустка без збереження заробітної плати. 

Тільки це відпустка не у зв'язку з війною (немає зараз такого в трудовому законодавстві). Це відпустка "без збереження заробітної плати на період карантину". Але пам’ятаємо, що примусити брати відпустку не можемо, тільки за заявою працівника


✅  Якщо підприємство (підприємець) в умовах війни працювати ніяк не може (як  у Сумах, Охтирка, Харків, Київ .. коли йдуть бойові дії і т.д.), працівники НЕ працюють і немає зараз коштів - треба ставити у табелі обліку робочого часу  «НЗ», нічого не нараховуємо  і пізніше будете розбиратись. Можливо, будуть якісь зміни або допомога працівникам, роботодавцям - тоді ми про це вам напишемо. 

 Нагадаю, що такі наймані працівники та підприємці, можуть отримати 6500 грн. через мобільний додаток "Дія"


✅ Працівника мобілізовано або в тер обороні. 

Не звільняємо!!! За цими працівниками зберігається середній заробіток (ст. 119 КЗпП). Питали вже про фінансування. Наразі ці витрати не компенсуються з бюджету, все за рахунок роботодавця. Немає коштів - буде накопичуватись заборгованість. Щодо тер оборони - це теж виконання громадського обов’язку на добровільній основі, також підпадає під ст. 119 КЗпП. Так, в більшості випадків це зараз ніяк не оформлено документально. Але зараз не час для цього. Тому для себе відмічаємо хто де з них, а і пізніше будемо розбиратись з документами. Звертаю увагу- що волонтери не мають таких "пільг", вони як звичайні працівники.Тобто, вам потрібно прийняти  рішення по кожному працівнику, щодо нарахувань:

- у лютому в т.ч за період  з 24.02 по 28.02

- а також за березень 2022 року

#АФЗЕВС 


Якщо у вас не має  бухгалтера - ми вам допоможемо!

АФ "ЗЄВС" з 2003 року надає бухгалтерські та юридичні послуги.

Допоможемо з бухгалтерією та надаємо консультації, здамо звітність.

Звертайтесь! І пишіть у телеграм +380965031805


І головне! - бережіть себе! 

Все буде Україна! 

Вже є заява для переходу на спецгрупу ЄП 2%

Вже є заява для переходу на спецгрупу ЄП 2%


✔️Якщо ви все зважили і прийняли рішення про перехід на спец єдиний податок,  то реєстрація суб’єкта господарювання платником єдиного податку зі ставкою 2 відсотки доходу здійснюється шляхом внесення до Реєстру платників єдиного податку. На офіційному вебпорталі ДПС за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua реалізована можливість щодо перевірки належності суб’єкта господарювання до платників єдиного податку зі ставкою 2% доходу.


✔️Якщо ви переходите на спрощену систему, тобто зараз платники податку на прибуток, то  у спеціальному полі «ставка у відсотках до доходу» рядка 5.1.1 «Обрана ставка єдиного податку під час переходу на спрощену систему оподаткування» Заяви зазначається ставка у розмірі 2% єдиного податку. 


✔️Якщо ви вже на спрощеній системі (зараз у вас 3% чи 5%), то в тій самій Заяві ставимо в шапці «внесення змін» і в рядку 5.2. вибираємо ставку 2%.


✔️ Граничний термін заяви - подання 31 березня, якщо хочете почати з квітня 2022 року. Якщо не встигли чи не бачите потреби , а потім передумали -  то  також можна буде подати у квітні до 30 числа, щоб з 01 травня бути на 2%.


✔️Ідентифікатори форм в електронному кабінеті платника податків:

J0102003 для юридичних осіб

F0102003 для підприємців


#АФЗЕВС 

Бережіть себе!

Все буде Україна 

Про ЄСВ у підприємців


Звертаю Вашу увагу, що Зеленський 10.03 анонсував про звільнення від ЄСВ 1-2 групи. 


❗️ А вчора, у опублікованому законі, вже  передбачено ПРАВО з 01 березня 2022 р. не сплачувати ЄСВ для всіх підприємців,  не залежно від системи оподаткування. 

❗️ Право, це на ваш вибів   платити чи ні. Звісно, платити податкки - кошти у бюджет і зарахування мін стажу пенсії )


#АФЗЕВС 


 Все буде Україна Підтримка для підприємст і ФОП, на час війни 

Замість податку на прибуток, ПДВ та єдиного податку!

❗️ Добровільно можуть прийти, хто має право цим  скористатися:

ФОП 3 групи чи на загальній системі, 

Юридичні особи – суб’єкти господарювання (далі — СГ) будь-якої організаційно-правової форми (ТОВ, ПП, АТ, ТДВ, КТ, ПТ, адвокатські об’єднання тощо, крім самозайнятих осіб). 

 Річний обсяг доходу вищевказаних не має перевищувати 10 млрд грн. (ми всім бажаємо швидше наближатись до цього розміру )

❗️ Ставка єдиного податку для таких  (далі — ЄП): 2% від виручки.

❗️ПДВ: всі звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДВ із операцій з постачання товарів, робіт і послуг СГ, місце постачання яких розташоване на митній території України.

❗️Кількість працівників: не обмежується.

❗️Як перейти на 2%:

Заява подається за місцем податкової адреси до останнього числа місяця, що передує періоду переходу. Звертаю увагу, що на 18.03 нової форми з новою ставкою ще не прийняли.  

Як тільки приймуть  то , якщо ви на 3й групі за ставкою 3 чи 5%, вам потрібно подати  заяву до 31 березня, за формою для спрощенців, де зазначати зміну ставки. Якщо ви зараз  платник податку на прибуток - подати заяву до 31 березня за формою для спрощенців де зазначати дату переходу на спрощену з 01 квітня 2022р.

 Новостворені СГ, які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування, вважаються платниками ЄП 3-ї групи (з моменту подачі заяви).

 

 Зверніть увагу на терміни: з 1 квітня 2022 до кінця воєнного стану (25.04.2022). І до 15-го кожного місяця треба сплатити авансові платежі по єдиному податку за підсумками місяця. 

❗️Податкова декларація платника ЄП подається за кожен місяць, у строки до 20 числа наступного місяця 

❗️Ще раз, строк сплати податку: протягом 15 календарних днів, за звітним місяцем.

❗️Право відмовитись від цієї системи: самостійно відмовитись з 1 дня місяця, наступного за тим, у якому було прийнято відповідне рішення.

Не можуть обрати 3 групу єдиного податку:

1) суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють: діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора); обмін іноземної валюти; виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин); видобуток, реалізацію корисних копалин; 

2) страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;

3) представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку; 

4) фізичні та юридичні особи – нерезиденти.

 

Період, на який діють зміни: з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану на території України

На що чекати після припинення воєнного стану: З 1 дня місяця, наступного за місяцем припинення чи скасування воєнного стану на території України СГ повертаються на систему оподаткування, на якій вони були до цього, тобто автоматично  втрачають право використання 2%.  

 

Ключові новації для платників податків 1 та 2 груп  ми розглянули вчора, дивіться мій  попередній пост за 17 березня 2022р.. 


#АФЗЕВС 


 Все буде Україна 

Добровольці ТрО визнаватимуться ветеранами війни.

⚡️ Добровольці ТрО визнаватимуться ветеранами війни. Таке рішення підтримала ВРУ. 


Що це означає:


✅ добровольці тероборони зможуть визнаватися учасниками бойових дій;


✅ добровольці тероборони зможуть визнаватися особами з інвалідністю внаслідок війни;


 ✅ запроваджується соцзахист нової категорії осіб — сім’ї загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.

Доля ліцензій, за якими не внесено платіж

Доля ліцензій, за якими не внесено платіж


За п. 69.10 ПКУ вважаються діючими ліцензії, по яких до припинення або скасування воєнного стану на території України не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії на право:


виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та

рідин, що використовуються в електронних сигаретах;


виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць

виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.


Але, увага: обов’язки щодо сплати чергових платежів/дії щодо продовження ліцензії мають бути виконані суб’єктом господарювання протягом 30 днів, наступних за днем припинення або скасування воєнного стану в Україні!


Все буде Україна 

«Податкові перевірки у ФОПа: ТОП-3 лайфхаки»


Я, Анна Клєцова, розповім у черговому випуску «Про ФОП & для ФОП» від 7eminar.com

☝️ Подивившись відео, ви дізнаєтесь:

1. За які порушення найчастіше карають ФОПів.

2. Якими будуть наслідки порушень для ФОПа.

3. Як убезпечити себе від штрафів.

Таймінг випуску:

00:00 | Про що дізнаєтесь з випуску.

00:12 | Заборонені види діяльності.

01:12 | Джерело інформації для ДПС про діяльність ФОПа.

01:30 | Відповідальність за заборонені види діяльності.

02:00 | Способи уникнення штрафу.

02:30 | Виключення з реєстру платників єдиного податку: причини та наслідки.

04:17 | Отримання доходів, які відсутні у переліку видів діяльності ФОПа: спосіб вирішення проблеми. Вартість консультації аудитора Клєцової Анни

до 10 хвилин – 400 грн.

до 30 хвилин – 800 грн.

до 60 хвилин – 1200 грн.

Попередній запис обов'язковий +380958395385

 #АФЗЕВС


Втрата документів ФОПом: чи врятує це від перевірки?

Я, директор АФ "ЗЄВС" Анна Клєцова в черговому випуску «Про ФОП & для ФОП» від 7eminar.


Подивившись це  відео, ви дізнаєтесь:

1.Про нюанси проведення планових та позапланових перевірок.

2.Що робити, якщо документи втрачено.

3.Які шанси відтермінувати перевірку з причини відсутності документів.


Втрата документів ФОПом: чи врятує це від перевірки?
Я, Анна Клєцова в черговому випуску «Про ФОП & для ФОП» 

☝Подивившись відео, ви дізнаєтесь:
1.Про нюанси проведення планових та позапланових перевірок.
2.Що робити, якщо документи втрачено.
3.Які шанси відтермінувати перевірку з причини відсутності документів.

⏰Таймінг випуску:
00:00 | Про що дізнаєтесь з випуску.
00:12 | План перевірок оприлюднюється, а про їх проведення направляється попередження.
01:12 | Позаплановій перевірці передує запит про надання копій документів.
01:42 | Ненадання або надання інформації не в повному обсязі – привід для призначення позапланової перевірки.
02:10 | Відсутність документів – шанс відтермінувати перевірку.
03:01 | Про втрату документів необхідно повідомити ДПС протягом 5 днів з дня такої події.
03:38 | В разі обґрунтованого повідомлення про втрату документів ДПС має право відтермінувати перевірку.


 Вартість консультації аудитора Клєцової Анни

до 10 хвилин – 400 грн.

до 30 хвилин – 800 грн.

до 60 хвилин – 1200 грн.

Попередній запис обов'язковий +380958395385

 #АФЗЕВС

Бухгалтерські помилки: як не потрапити на штрафи


Я, Анна Клєцова у черговому випуску «7 хвилин».

Подивившись відео, ви дізнаєтесь:

1.Яке значення має наказ про облікову політику.

2.Про наслідки невідповідності правил ведення обліку наказу про ОП.

3.Про наслідки помилкових формулювань в наказі про ОП. Вартість консультації аудитора Клєцової Анни

до 10 хвилин – 400 грн.

до 30 хвилин – 800 грн.

до 60 хвилин – 1200 грн.

Попередній запис обов'язковий +380958395385 #АФЗЕВС

РРО и ПРРО в жизни предпринимателя.

Как подготовиться к 01.01.2022г.Вебинар пройдет 11.11.21 в 18-30
На платформе ZOOM
Полезная информация будет изложена на русском языке.
Длительность 1,5-2 часа


ПРОГРАММА

для предпринимателей на едином налоге


 • Наличные и безналичные расчеты, порядок и ограничения. Сюрпризы 2022;
 • Эквайринг;
 • Кассовый аппарат, РРО и программный РРО. Регистрация и использование;
 • Кому РРО , а для кого удобнее ПРРО;
 • Один ФОП и несколько точек;
 •  Если в одной точке несколько ФОПов, как быть с РРО;
 • Наименование товара (услуги) в фискальном чеке;
 • Что должно быть обязательно указано в фискальном чеке;
 • Штраф 200% на остатки товара в месте реализации, как избежать?
 • Что должно быть обязательно указано в фискальном чеке. Обязательно ли полное наименование ?
 • Как работать с авансами, возвратами;
 • Медицинские услуги и РРО;
 • Как работать с платежными сервисами LiqPay, WayForPay, Portmone;
 • В каких ситуациях РРО не нужен?
 • Интернет-услуги;
 • Аварийное отключение РРО, что делать;
 • Что делать если сотрудники провели неправильно оплату;
 • Штрафные санкции за работу без РРО, “льготы” для единщиков;
 • Можно ли принимать деньги на личную карту? а если получал, что делать?
 Стоимость: 200 грн

После заполнения Анкеты Вам в месенджер Telegram отправим реквизиты карты для оплаты Вебинара.
*В случае форс-мажора организаторы оставляют за собой право перенести дату вебинара, но не более чем на 7 дней.


Запись на вебинар https://forms.gle/JRy2AWCR4do6cSbF7

ПРОСИМ ЗАПОЛНИТЬ эту АНКЕТУ и написать ваши вопросы к вабинару, чтобы Анна подготовила интересный материал.


До встречи 11.11.2021г

За все время