Підтримка для підприємст і ФОП, на час війни

 Підтримка для підприємст і ФОП, на час війни 

Замість податку на прибуток, ПДВ та єдиного податку!

❗️ Добровільно можуть прийти, хто має право цим  скористатися:

ФОП 3 групи чи на загальній системі, 

Юридичні особи – суб’єкти господарювання (далі — СГ) будь-якої організаційно-правової форми (ТОВ, ПП, АТ, ТДВ, КТ, ПТ, адвокатські об’єднання тощо, крім самозайнятих осіб). 

 Річний обсяг доходу вищевказаних не має перевищувати 10 млрд грн. (ми всім бажаємо швидше наближатись до цього розміру )

❗️ Ставка єдиного податку для таких  (далі — ЄП): 2% від виручки.

❗️ПДВ: всі звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДВ із операцій з постачання товарів, робіт і послуг СГ, місце постачання яких розташоване на митній території України.

❗️Кількість працівників: не обмежується.

❗️Як перейти на 2%:

Заява подається за місцем податкової адреси до останнього числа місяця, що передує періоду переходу. Звертаю увагу, що на 18.03 нової форми з новою ставкою ще не прийняли.  

Як тільки приймуть  то , якщо ви на 3й групі за ставкою 3 чи 5%, вам потрібно подати  заяву до 31 березня, за формою для спрощенців, де зазначати зміну ставки. Якщо ви зараз  платник податку на прибуток - подати заяву до 31 березня за формою для спрощенців де зазначати дату переходу на спрощену з 01 квітня 2022р.

 Новостворені СГ, які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування, вважаються платниками ЄП 3-ї групи (з моменту подачі заяви).

 

 Зверніть увагу на терміни: з 1 квітня 2022 до кінця воєнного стану (25.04.2022). І до 15-го кожного місяця треба сплатити авансові платежі по єдиному податку за підсумками місяця. 

❗️Податкова декларація платника ЄП подається за кожен місяць, у строки до 20 числа наступного місяця 

❗️Ще раз, строк сплати податку: протягом 15 календарних днів, за звітним місяцем.

❗️Право відмовитись від цієї системи: самостійно відмовитись з 1 дня місяця, наступного за тим, у якому було прийнято відповідне рішення.

Не можуть обрати 3 групу єдиного податку:

1) суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють: діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора); обмін іноземної валюти; виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин); видобуток, реалізацію корисних копалин; 

2) страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;

3) представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку; 

4) фізичні та юридичні особи – нерезиденти.

 

Період, на який діють зміни: з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану на території України

На що чекати після припинення воєнного стану: З 1 дня місяця, наступного за місяцем припинення чи скасування воєнного стану на території України СГ повертаються на систему оподаткування, на якій вони були до цього, тобто автоматично  втрачають право використання 2%.  

 

Ключові новації для платників податків 1 та 2 груп  ми розглянули вчора, дивіться мій  попередній пост за 17 березня 2022р.. 


#АФЗЕВС 


 Все буде Україна