ОПЛАТА КАРТКОЮ = РРО

 ОПЛАТА КАРТКОЮ = РРО


У випадку коли обсяг доходу понад 1 млн грн.- обов'язкове застосування РРО(п. 296.10 ПКУ).

Багато хто “оптимізує” і вважає, що розрахунок карткою по терміналу це безнал, тому РРО не потрібен.

Або часто чути аргументи “Як може бути готівкою те, що є на банківському рахунку і воно переходить на банківський рахунок ФОПа?”


⬇️Плутанина виникає з порівнянням понять як “розрахункова операція” та “безготівковий розрахунок”. Податківці з 2017 року оперують поняттям “розрахункової операції”. В яке входить і готівка, і банківські картки!! РРО це реєстратори саме цих розрахункових операцій.
⬇️Якщо операція НЕ потрапляє під поняття розрахункової тільки тоді РРО не використовують. Такими є операції у безготівковій формі (без платіжних карток) через банки. А це виключно — перерахування коштів з рахунку покупця на рахунок продавця або внесення коштів до каси банку.

⬇️!Запам'ятайте, ФОП платники єдиного податку можуть не застосовувати РРО, якщо обсяг їх доходу протягом календарного року ДО 1 млн грн. Якщо ж перевищили 1 млн. і коли виручка отримується у готівковій формі або з використання еквайрингу (платіжних карток) - обов'язково застосовуємо РРО!


П.С Будь-які ФОП, які торгують "технічно складними побутовими товарами", а також "лікарськими засобами та товарами медичного призначення", незалежно від суми доходу зобов'язані з першої гривні застосовувати РРО, через який проводити продаж всіх без виключення товарів.


П.С.С. РРО це уже абревіатура касових апаратів або як офіційно фіскали називають “реєстраторами розрахункових операцій”.


 телефонуйте 0965031805 або пишіть у вайбер. Розв'яжемо проблеми, розбираємо проблемні питання оподаткування, виправлення помилок в обліку і звітності, облік операцій з товарами, виробництво, давальницька схема, будівництво.
Тонкощі і таємності обліку, звітності та оптимізації!)

#АФЗЕВС #ДФС #податкова #запит