38 099 363-56-15
38 095 839-53-85

СКАСОВАНО ОБОВ`ЯЗКОВЕ ВИКОРИСТАННЯ ПЕЧАТОК. . 19 квітня в газеті «Голос України» оприлюднено закон

СКАСОВАНО ОБОВ`ЯЗКОВЕ ВИКОРИСТАННЯ ПЕЧАТОК.
.
19 квітня в газеті «Голос України» оприлюднено закон, яким скасовується обов’язкове використання печаток. Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування і передбачає наступне :
(1) Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі НЕ створює юридичних наслідків.
(2) Відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Копія документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи - підприємця. Орган державної влади або орган місцевого самоврядування не вправі вимагати нотаріального засвідчення вірності копії документа у разі, якщо така вимога не встановлена законом.
(3) Вимога посадової особи органу державної влади або органу місцевого самоврядування про наявність на документі, що подається суб’єктом господарювання, відбитка його печатки або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом, або відмова у прийнятті документа у зв’язку з відсутністю на ньому відбитка печатки суб’єкта господарювання або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом, тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Закон України від 23 березня 2017 року № 1982 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями».