38 099 363-56-15
38 095 839-53-85

Порушення податкового законодавства вищими посадовими особами ДФС

У травні 2017 року Міністерство фінансів України презентувало аналіз дотримання органами ДФС Украйни вимог податкового законодавства щодо черговості та повноти відшкодування сум ПДВ в 2016 році на прикладі довільно обраних 100 компаній. Опубліковані результати свідчили про цілу низку порушень закону, проте інформація була опублікована в агрегованому вигляді.

Експертами РПР було проведено перевірку та проаналізовано вибірку із 114 підприємств, в тому числі 100 підприємств, що увійшли до списку Мінфіну. Зокрема було досліджено як ДФС дотримується встановлених чинним законодавством термінів здійснення відшкодування та проведення перевірок, т.я їх недотримання тягне за собою порушення принципу черговості виконання заявок з відшкодування ПДВ і його вибіркове неповне відшкодування.

За підсумками аналізу експертами РПР було виявлено, що за період від початку впровадження прозорого реєстру (01.01.2016 року) і до грудня 2016 року, недоброчесними діями представників Державної фіскальної служби було завдано суттєвих збитків проаналізованій вибірці підприємств.

Загальна сума зловживань становить приблизно 2,6 млрд. грн. за 2016 рік, це ті кошти, які бізнес вимушений був компенсовувати за рахунок кредитів замість того, щоб вкладати їх у розширення виробництва, виконувати свої соціальні зобов'язання та виплачувати дивіденди інвесторам. При цьому, серед проаналізованих підприємств знайшлися лише шість компаній, щодо яких не було допущено жодного порушення, а саме:

ПрАТ "ШВЕЙНА ФАБРИКА "ЗОРЯНКА"

ПАТ "ЗАПОРІЗЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ "ЗАПОРІЖСТАЛЬ"

ТОВ "ВІННИЦЬКИЙ КОМБІНАТ ХЛІБОПРОДУКТІВ № 2"

ДП "КОНДИТЕРСЬКА КОРПОРАЦІЯ "РОШЕН"

ТОВ "ЕЛЕВАТОР-АГРО"

ПАТ "ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ М'ЯСОКОМБІНАТ"


Источник - http://iset-ua.org/ua/novini/podatki/item/109-bryfinh-porushennia-dfs